Burnos higiena – nuolatinė dantų apsauga nuo ėduonies ir periodontito. Šias ligas sukelia bakterijos, kurios “įsikuria” ant danties paviršiaus ir dantenų vagelėje. Jos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius į rūgštis, kurios ardo dantų struktūrą ir kyla uždegimai. Nepašalinus priežasčių, uždegimas progresuoja, pažeisdamas dantenas, kaulą, dantys tampa paslankūs, o vėliau žmogus juos gali ir prarasti.

Profesionali burnos higiena – tai kompleksas procedūrų, kurių metu pašalinamas minkštas ir kietas dantų apnašas bei dantų akmenys (konkrementai). Išnyksta nemalonus burnos kvapas, dantenų kraujavimas, sutvirtėja paslankūs dantys.

Tai pat profesionalią burnos higieną rekomenduojame atlikti prieš pradedant numatytą odontologinį gydymą: protezavimą, plombavimą, ortodontinį, endodontinį gydymą, dantų balinimą, implantavimą, burnos chirurgiją.

Šias procedūras atlieka odontologas arba burnos higienistas. Mano klinikoje profesionali burnos higiena atliekama šiais metodais:

  1. Rankiniais instrumentais (kiuretėmis).
  2. Ultragarsiniu skaleriu.
  3. „Air Flow” aparatu.

Rankiniais instrumentais burnos ertmės specialistas nuvalo kietą dantų apnašą bei akmenis (konkrementus) nuo danties paviršiaus.

Ultragarsinis skaleris – tai specialus aukšto dažnio virpesių aparatas, kurio pagalba nuvalomi visi dantų paviršiai, taip pat išvalomos apnašos po dantenom.

Dažnai žmonių, kurie rūko, gausiai vartoja kavą, arbatą, dantys būna pasidengę pigmentiniu apnašu, kuris stipriai prikibęs prie dantų paviršių. Pigmentiniam apnašui šalinti naudojamas aparatas „Air Flow”. Stipri oro, vandens ir medicininės sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai danties paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo apnašas. Šis metodas ypatingas tuo, kad veikdamas per atstumą, nepažeidžia kietųjų danties audinių ir dantenų. Po šios procedūros dantys tampa švarūs, švelnūs ir šviesūs.

Profesionali burnos higiena yra atliekama vieno ar kelių apsilankymų metu. Ši procedūra turi būti atlikta ne mažiau kaip du kartus per metus.