Dantų implantacija

Dantų implantų privalumai

Netekus vieno ar kelių dantų dažniausiai diskomfortą pajuntame kramtydami maistą. Šią funkciją atstatyti galima taikant porą skirtingų gydymo metodų: protezavimą bei dantų implantavimą. Pacientui pasirinkus protezavimo procedūrą, atsižvelgiant į burnos ertmės būklę gydytojas gali pasiūlyti plokštelę (išimamas protezas) arba tiltelį (pritvirtinamas protezas). Tiek vienas, tiek kitas protezavimo būdas padeda atstatyti kramtymo funkciją bei pagerinti estetinį vaizdą.
Tačiau tik pasirinkus dantų implantavimo procedūrą, galima sustabdyti kaulo nykimo procesą, pilnai atstatyti pirminę kramtymo funkciją bei pasiekti nepriekaištingų estetinių rezultatų. Priešingai nei protezai, implantuotų dantų nereikia išimti, naudoti tvirtinimo klijų, todėl jūs esate apsaugotas ne tik nuo nemalonių pojūčių, bet ir papildomų išlaidų. Be to, dantų implantai suteikia lygiai tokias pačias kramtymo galimybes ir atrodo taip pat natūraliai kaip ir jūsų natūralūs dantys. Jais drąsiai galite kramtyti kietą maistą, nesijaudindami, kad „pamesite“ dantis ir plačiai šypsotis, nes niekas neatskirs implantų nuo jūsų natūralių dantų. Šiuolaikiniai dantų implantai gaminami naudojant naujausias technologijas, kurios užtikrina, kad jūs ilgainiui pamiršite, kad išvis burnoje turite svetimkūnius. Be viso to, tinkamai prižiūrint burnos ertmės būklę, pasiektais rezultatais pacientas gali džiaugtis net kelis dešimtmečius.

Danties implantas ir implantacija

Danties implantacija – tai bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas, kuris odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų.
Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinamas protezas (kitaip vadinamas vainikėliu). Implantai pagaminti iš ypač tvirtos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos – titano ar titano cirkonio lydinio, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kuris nesukelia alerginių reakcijų.
Danties implantas gali būti įsriegiamas tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje pakeičiant prarasto danties šaknį. Dantų implantais galima pakeisti vieno, kelių ar net visų prarastų dantų šaknis.
Danties implantas gali būti įsriegiamas bet kokio amžiaus pacientams, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs (įprastai nuo 18 metų). Siekiant sumažinti galimų komplikacijų riziką, dantys turėtų būti implantuojami tik išgydžius paciento ligas, galinčias turėti neigiamos įtakos procedūros rezultatams.

Implantacijos eiga
• bendras paciento sveikatos būklės įvertinimas. Dantų implantavimas – invazinė procedūra, todėl pirmiausia yra atliekamas bendrasis paciento sveikatos būklės įvertinimas, kurio metu nustatoma, ar nesergama ligomis, kurios daro įtaką kaulo būklei, nėra imuninės sistemos sutrikimų, alerginių reakcijų, nesergama širdies – kraujagyslių sistemos ligomis. Bendros burnos būklės įvertinimas – svarbu gera burnos higiena ir sveiki likę burnoje dantys.
• panoraminės nuotraukos ar kompiuterinio tomografinio tyrimo analizė. Svarbu įvertinti ar pakanka kaulo ( jo storis ir aukštis ). Jei kaulo nepakanka, reikalinga papildoma kaulo atkūrimo procedūra.
• gydymo planavimas kartu su chirurgu ir protezuojančiu gydytoju. Aptariama gydymo eiga, laikas ir kaina.
• implantų sriegimas. Procedūra neskausminga, atliekama vietiškai nuskausminus. Dažniausiai visas chirurgines procedūras, susijusias su dantų implantavimu, gydytojas gali atlikti vieno vizito metu. Esant poreikiui, per pirmąjį vizitą gydytojas gali pašalinti nereikalingą dantį ar dantis, bei įsriegti implantus. Esant gerai paciento burnos ertmės būklei ir pakankamam žandikaulio kaulo kiekiui, įsriegti vieną implantą gydytojas gali per 30 minučių. Atlikus vietinę nejautrą, pakeliamas dantenų lopas, kaule padaroma vieta, į kurią įsriegiamas implantas. Baigus procedūrą operacijos vieta užsiuvama. Procedūros laikas priklauso nuo sukamų implantų skaičiaus. Po operacijos gali atsirasti nežymus skausmas ir nedidelis patinimas operuotoje vietoje, tačiau paskirti vaistai ir tinkama priežiūra leidžia jaustis gerai. Paprastai patinimas praeina po trijų dienų. Galima uždėti laikiną dantį, kuris vėliau, implantui prigijus, bus keičiamas nuolatiniu dantimi.
Implantai pilnai suauga su kaulu per 3 – 8 savaites.
• dantenų formavimo galvutės užsukimas ant implanto. Atliekamas vietiškai nuskausminus. Procedūra visiškai neskausminga, užtrunka iki pusvalandžio. Paliekama 2 – 3 savaitėms, kad susiformuotų dantenos prie implanto.
• atspaudų ėmimas, spalvos nustatymas. Darbas atiduodamas gamybai į laboratoriją dantų technikui. Vienas dantis pagaminamas per kelias dienas. Jei gaminamų dantų daugiau, gamyba šiek tiek ilgesnė.
• pagaminto danties užsukimas ant implanto.
Komplikacijos

Po implantacijos galima didžiausia nesėkmė – implanto atmetimas, bet kadangi prigijimo sėkmės procentas labai didelis (96–98 proc.), tai pasitaiko labai retai. Netgi taip atsitikus – klinika dirba su pasaulyje pripažintais implantų gamintojais ir vertina savo prestižą, atmesto implanto pakeitimas pacientui nieko nekainuoja.
Po protezavimo tiltiniais protezais gali atsirasti atraminių dantų jautrumas.

Dantų priežiūra po procedūrų

Po abiejų procedūrų reikalinga atidi ir kruopšti burnos ertmės priežiūra. Dantis valyti reikėtų tik švelniu dantų šepetėliu, kad nebūtų traumuojamos aplink implantus esančios dantenos. Būtina valyti tarpdančius siūlu, naudoti specialų burnos skalavimo skystį. Aplink implantus rekomenduojama naudoti specialų tarpdančių siūlą, dantų šepetėlius. Aplink sunkiai pasiekiamus protezus valyti vieno danties šepetėliu. Taip pat kas 6 mėnesius būtina atlikti profilaktinę burnos higieną pas profesionalą. Jis ir paaiškins, kaip tinkamai valyti, rekomenduos tinkamas burnos ertmės priežiūros priemones. Taip pat pacientams, turintiems daugiau protezuotų dantų, rekomenduojama įsigyti specialius valymo įrenginius, kurie sukuria stiprią vandens srovę ir padeda išvalyti sunkiai prieinamas vietas namų sąlygomis.
Po implantacijos procedūrų (atsižvelgiant į implantų kiekį ir operacijos sudėtingumą) rekomenduojama netraumuoti gyjančios žaizdos, todėl reikėtų valgyti tik minkštą ir vengti labai karšto ar šalto, aštraus maisto. Patariama vengti fizinio krūvio, maudynių pirtyse ar baseine. Po 3–6 mėnesių, įsitvirtinus implantui kaule, atliekamas galutinis protezavimas, po kurio, kaip ir po protezavimo tiltiniais protezais, galima valgyti iš karto, praėjus cementavimo medžiagos kietėjimo laikui.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:

Koks yra danties implanto ilgaamžiškumas?

Prigijusio danties implanto ilgaamžiškumas dažnai priklauso ne tik nuo specialisto, kuris atliko implantaciją, kompetencijos, bet ir nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia tai nuo paciento individualių gyvensenos savybių, burnos higienos, paveldimumo ir kt. Jei pacientas reguliariai lankosi pas odontologą bei tinkamai rūpinasi burnos higiena, implantas gali tarnauti ir kelias dešimtis metų.

Kokie veiksniai lemia danties implanto atmetimo galimybę?

Įvertinti ar danties implantas prigijo, gydytojas gali apytiksliai po 3 mėnesių nuo implanto įsriegimo datos, kol dar nepradėtas protezavimo procesas. Pagrindinės priežastys, lemiančios implanto atmetimo galimybę, būtų šios:
– rūkymas;
– uždegimas;
– netinkama burnos higiena;
– polinkis griežti dantimis ar judinti implantą liežuviu;
– nusilpęs paciento organizmas (ūmūs infekciniai ar virusiniai susirgimai).

Kokiais atvejais pacientui gali būti nerekomenduojama dantų implantavimo procedūra?

Dažniausiai dantų implantavimo procedūra nerekomenduojama:
– asmenims, sergantiems periodonto ligomis, tokiomis kaip gingivitas ar sergant periodontitu (implantavimas gali būti atliekamas pacientui išgydžius periodonto ligas);
– jaunesniems nei 18 metų asmenims, kurių žandikaulis dar nėra pilnai susiformavęs.

Kokie veiksniai lemia tokią skirtingą dantų implantavimo paslaugos kainą?
Svarbiausias veiksnys – implanto kokybė, o jos sudedamosios dalys: gydytojo kompetencija, bei procedūrai naudojamos medžiagos. Nors iš pirmo žvilgsnio implantai gali pasirodyti brangesni už kitus gydymo metodus, ilgalaikėje perspektyvoje būtent implantai yra ekonomiškesnė investicija. Daugumai žmonių jie tarnauja visą gyvenimą, taigi sutaupoma nemaža pinigų suma, kuri būtų išleista reguliariems išimamų protezų ar tiltų pataisymams.
Ar implantuotiems dantims reikalingos ypatingos priemonės?
Implantuotų dantų priežiūrai tinka įprastos kasdieninės burnos higienos priemonės: dantų šepetukas, pasta, skalavimo skystis, siūlas. Pacientai, pageidaujantys efektyvesnių priežiūros priemonių, gali įsigyti implantuotiems dantims pritaikytą ir įprastiems dantims tinkančią dantų pastą “Implaclean”.
Ar implantuoti dantys susidėvi kaip ir natūralūs?
Implantas – tai danties šaknies pakaitalas, kurį dengia protezas. Dažniausiai tik protezinė dalis (karūnėlė, tiltas), pagaminta iš keramikos, gali skilti arba lūžti.
Ar implantuotiems dantims reikalinga odontologo priežiūra kaip ir natūraliems?
Taip, jei norite, kad Jūsų investicija į gražią ir sveiką šypseną, būtų ilgalaikė. Pacientams, turintiems dantų implantus, įprastai (jei yra gera burnos ertmės būklė), rekomenduojama kartą metuose apsilankyti pas implantavimą atlikusį odontologą. Šio vizito metu aptariama paciento savijauta bei įvertintiname implanto, jį supančių audinių bei žandikaulio būklė.
Kokios garantijos suteikiamos dantų implantavimo procedūrai?
Pacientui neprigijęs implantas (tai gydytojas gali diagnozuoti praėjus vidutiniškai 3 mėnesiams nuo implanto įsukimo datos), mūsų klinikoje nemokamai pakeičiamas nauju.
Kokie yra dantų implantų privalumai lyginant su alternatyviais trūkstamų dantų atstatymo būdais?
– Danties implantas pakeičia trūkstamo danties šaknį, todėl Jūs jausitės lyg su tikrais dantimis.
– Implantas gali sustabdyti žandikaulio kaulo nykimo procesą, kuris įtakoja Jūsų veido išvaizdą.
– Pasirenkant implantą, išsaugomi visi sveiki dantys, nes jų nereikia paaukoti gydymui, pavyzdžiui, kaip tai daroma pasirenkant alternatyvų dantų atstatymo būdą – tiltą.
– Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti kur kas ilgiau nei tiltas (neišimamas protezas) ar plokštelės (išimamas protezas).
Dantų implantai – tai geriausias sprendimas netekus danties.

Dantų implantacija:

 

Trūksta danties

Atkeliamos dantenos, padaroma ložė, įsriegiamas implantas.

Įsriegtas implantas

Užsukama gijimo galvutė, susiuvamos dantenos

Išsukama gijimo galvutė, įsukama protezinė atrama

Pritvirtinama karūnėlė. Tai galutinis implantavimo rezultatas