Mano klinikoje yra teikiamos visos šiuolaikinės chirurginio dantų gydymo paslaugos:

  • danties rovimas,
  • pūlinio incizija (atvėrimas),
  • hemisekcija,
  • alveolito gydymas.

Patarimai Jums, kaip elgtis po danties rovimo:

Kraujavimas. Natūralu, kad kraujuoja išrovus dantį. 20 minučių po danties rovimo laikykite sukandęs marlinį tamponą. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir laikykite tvirtai sukandęs dar 20 minučių. Jei reikia, pakartokite tai dar kartą. Jei kraujavimas nenustoja, susisiekite su gydytoju.

 Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai 4 – 5 valandas.
Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.

 Skalavimai. Rovimo dieną burnos neskalaukite. Jūs galite gerti tik šaltus gėrimus, tačiau nesiurbkite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys.
Kitą dieną paskalaukite (ypač po valgio) dezinfekuojamaisiais tirpalais, kuriuos rekomenduos gydytojas. Rekomenduotais dezinfekuojamais tirpalais skalaukite savaitę.

 Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie veido rovimo vietoje reikia priglausti į rankšluostėlį suvyniotą ledo pūslę. Šaltis laikomas 30 minučių su 30 minučių pertraukomis 1 – 2 valandas.

 Skausmas. Vidutiniam skausmui malšinti vartokite bet kokį skausmą malšinantį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti gydytojo odontologo paskirtų vaistų nuo skausmo.

 Maistas. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas minkštas (ne karštas) maistas, rekomenduojama kramtyti sveikąja puse.

 Siūlės. Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, daugiau apsilankyti nereikės, nes siūlai ištirps savaime. Jei netirpstančiais, reikės po savaitės išimti siūlus.

 Vaistai. Jei jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.

 Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargus, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai.

Atminkite, kad apleistas dantis raunamas paskutiniu atveju, kai jo neįmanoma išgydyti jokiais būdais. Jei rimčiau nesusirūpinsite savo burnos higiena ir dantų gydymu, panašaus likimo gali sulaukti ir kiti dantys.