Protezavimo tikslas – tai kramtymo funkcijos ir estetinės išvaizdos atstatymas. Dantų protezavimas atliekamas, kai danties vainikas pažeistas ėduonies, esant dideliam dantų nusidėvėjimui, kai dantų eilėje trūksta vieno ar daugiau dantų. Estetinis protezavimas priekinių dantų srityje siūlomas norint pakoreguoti dantų formą, spalvą, uždaryti tarpelius

Mano klinikoje atliekamas protezavimas:

  • mikroprotezais (įklotai, užklotai),
  • vieno danties protezavimas vainikėliu (metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos vainikėliu),
  • kai trūksta vieno ar kelių dantų protezuojama tiltiniais protezais,
  • esant dideliems dantų defektams protezuojama išimamais protezais – plokštelėmis, lanko atraminiais protezais.

Dauguma pacientų baiminasi žodžio „išimamas”, nes įsivaizduoja didžiules plastmasines plokšteles stiklinėje su vandeniu ant naktinio stalelio… Šiuolaikinės fiksacijos užraktai leidžia pagaminti kompaktiškus, lengvus, estetiškus išimamus lankus, net niekas nepastebės, jog tokį turite. Jeigu yra periodonto problemų, galima pagaminti lankinį protezą, kuris atstatys funkciją ir sutvirtins paslankius dantis.

Dantų protezavimo kompensavimas Senjorams (skaityti plačiau)

Metalo keramika

Metalo keramikos protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokie protezai nepraleidžia šviesos, gražiai atrodo ir yra pigesni nei bemetaliai. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas šviesą atspindi, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija”, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezai tinkamesni krūminiams dantims protezuoti. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Bemetalė keramika

Bemetaliai protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai. Bemetaliai protezai puikiai tinka priekinių dantų protezavimui. Jie pranašesni už metalo keramikos vainikėlius dar ir tuo, jog išvengiama alergijos, kurią sukelia tam tikri metalai. Rekomenduojame rinktis bemetalę keramiką ir dėl šių priežasčių: ji estetiška ir biologiškai suderinama; nematyti metalo krašto; gerai priglunda prie danties audinių; ši medžiaga skaidri kaip ir natūralūs danties audiniai ir pakankamai tvirta. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.

Cirkonio keramika

Kitas dantų atstatymo būdas – protezavimas su cirkonio keramika. Cirkonio keramikos protezai – itin estetiški ir labai tvirti. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas, o vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui.

   
Prieš Po

Esant dideliems dantų defektams protezuojama išimamais protezais – plokštelėmis, lanko atraminiais protezais.  Dauguma pacientų baiminasi žodžio „išimamas”, nes įsivaizduoja didžiules plastmasines plokšteles stiklinėje su vandeniu ant naktinio stalelio… Šiuolaikinės fiksacijos užraktai leidžia pagaminti kompaktiškus, lengvus, estetiškus išimamus lankus, net niekas nepastebės, jog tokį turite. Jeigu yra periodonto problemų, galima pagaminti lankinį protezą, kuris atstatys funkciją ir sutvirtins paslankius dantis.