Endodontija – danties šaknies kanalų gydymas ir plombavimas.

Danties viduje (po danties emalio ir dentino sluoksniu) yra danties minkštoji dalis, vadinama pulpa. Ją sudaro kraujagyslės, nervai, jungiamasis audinys. Pulpa tęsiasi nuo danties vainiko iki šaknies galo, kuris jungiasi su aplink šaknį esančiais audiniais. Pažeidus danties pulpą, kraujagyslės ir nervai žūva, dantis tampa negyvas. Kai infekcija pasiekia pulpą, kanalų gydymas yra būtinas nes dantis tampa skausmingas, prasidėjus uždegimui, gali patinti. Tada kanalus gydyti yra būtina, siekiant išsaugoti dantį.

Dantų kanalų gydymas – tai danties šaknies kanalo viduje esančio minkštojo audinio (pulpos) pašalinimas iš kanalų, jų išplatinimas ir išvalymas. Išplatinti ir išvalyti kanalai užpildomi specialiomis medžiagomis. Tam naudojami gutaperčos kaiščiai su rišančiąja medžiaga – sileriu.

Būna atvejų, kai šaknų kanalų endodontinis gydymas gali būti atliktas nekokybiškai, neatlikus rentgeno diagnostikos prieš ir po kanalų plombavimo. Tuomet tenka juos pergydyti. Reikia pašalinti iš kanalo jame esančią medžiagą ir užpildyti jį iš naujo. Tai svarbu tolesniam danties gyvavimui ir ypač jeigu dantis bus protezuojamas metalo keramikos ar lietu vainikėliu arba bus jungiamas į tiltinį protezą.

Mano klinikoje naudojami endodontiniai instrumentai pagaminti pagal Anatominę endodontinę technologiją (AET), tai leidžia kokybiškai paruošti kanalus pagal jų anatominę formą ir kokybiškai juos užpildyti.

Ištobulėjus endodontiniam gydymui, dantys šalinami vis rečiau.