Dantų ėduonis (kariesas) yra labiausiai pasaulyje paplitusi infekcinė liga.

Šios ligos pagrindinės priežastys – bakterijų poveikis ir angliavandeniai. Dantų apnašose esančios bakterijos skaidydamos angliavandenius išskiria rūgštis, kurios išplauna kalcio jonus iš kietųjų danties audinių. Pirmiausia emalyje atsiranda balkšva dėmė, vėliau kariozinė ertmė. Jeigu ertmė tokia didelė, kad pasiekia danties viduje esančią ertmę – pulpą, kur yra nervai ir kraujagyslės, prasideda skausmo simptomai. Tada reikia gydyti kanalus ir protezuoti dantį. Jeigu žmogus per vėlai kreipiasi į gydytoją tai dantį tenka ir šalinti. Taigi, dantų skausmo nereikia laukti. Profilaktiškai tikrintis dantis reikia 2 kartus per metus. Gydytojas įvertins dantų ir burnos ertmės audinių būklę, rekomenduos reikalingą gydymą.

Pažeistų kietųjų audinių atstatymas plombinėmis medžiagomis vadinamas plombavimu. Gydant karieso ertmę atliekama vietinė nejautra, preparuojami (šalinami) pažeisti audiniai, dantis izoliuojamas nuo seilių vatos tamponėliu ar koferdamu. Jei reikia, dedamas pamušalas ir danties audiniai suformuojami plombinėmis medžiagomis. Atstatoma danties funkcija, morfologija ir spalva. Plomba gerai nupoliruojama, nes prie šiurkštaus danties paviršiaus labiau limpa ir kaupiasi apnašas. Nepaliekama kabančių plombos kraštų. Valant tarpdantį siūlu, jis neturi strigti, pleišėti. Po plombavimo tarpdantis turi būti glaudus, nebent natūraliai žmogaus burnoje yra platūs tarpdančiai. Po plombavimo galimas dantis jautrumas iki 2-jų savaičių ar ilgiau. Simptomams nepraeinant būtina kreiptis į gydytoją.

Be karieso pažeistų dantų gydymo, klinikoje atliekamas nekariozinių danties defektų (nusidėvėjimo, nuskilimų, potrauminių defektų) atstatymas, estetinis plombavimas, nekokybiškų plombų keitimas.

Klinikoje naudojamos aukščiausios kokybės, kliniškai patikrintos plombinės medžiagos.

 Ateikite pas mus ir įsitikinsite, kad šiuolaikinis dantų gydymas yra beskausmis.